«میثم گنزالس» از کاراکاس ونزوئلا که به تازگی از مسیحیت به دین مبین اسلام تشرف پیدا کرده، ضمن حضور در حرم امام رضا (ع) گفت: اسلام دین مهربانی و دوستی است و به همین خاطر این دین را انتخاب کرده‌ام.

وی تصریح کرد: تنها دین اسلام بود که توانست خدای واقعی را به من معرفی کند. خدایی که با وجودش احساس آرامش می‌کنم و در همه جا همراه من است.

این تازه مسلمان ونزوئلایی با اشاره به اینکه دین اسلام همه مسلمانان را با هم برادر می‌داند، ابراز کرد: در سایه این دین توانستم برادران واقعی خود را پیدا و با آن‌ها رابطه دوستی برقرار کنم.

گم سال تصریح کرد: بعد از اینکه شهادتین را بر زبان جاری کردم، احساس آرامش و امنیت خاصی به من دست داد و از خدا ‌خواستم به من کمک کند تا بتوانم پیرو خوبی برای این دین باشم.

وی ادامه داد: وقتی اولین بار چشمم به گنبد طلایی امام رضا (ع) افتاد، از او که امام هشتم شیعیان است خواستم به من کمک کند تا بیشتر این دین را بشناسم و بهتر بتوانم با مسلمانان که برادران دینی من هستند ارتباط برقرار کنم.

این مسلمان ونزوئلایی عنوان کرد: حرم امام رضا (ع) با اماکن مذهبی مسیحیت مانند کلیسا‌ها یک تفاوت اساسی دارد و آن این است که همیشه درش به روی مردم باز است.

این تازه مسلمان تصریح کرد: مردم را می‌بینم که در هر ساعت از شبانه روز به این مکان می‌آیند و به انجام اعمال عبادی می‌پردازند در صورتی که کلیسا تنها در زمان‌های مشخصی به روی مردم باز است.

یادآور می‌شود، این تازه مسلمان ونزوئلایی به همراه جمعی از تازه مسلمان‌های آمریکای لاتین به حرم مطهر رضوی مشرف و پس از شرکت در برنامه‌های فرهنگی مذهبی این مکان مقدس می‌ه‌مان خوان پربرکت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) شد.