به گزارش لاتین ما پلیس اکوادور از محافظان رئیس‌جمهوری ترکیه خواسته پاسپورت‌های خود را تحویل دهند.

پلیس اکوادور اعلام کرده این اقدام در واکنش به "برخورد و رفتار خشن" محافظان رجب طیب اردوغان با معترضان به سفر رئیس جمهوری ترکیه به اکوادور صورت گرفته است.

آن طور که گزارش شده، گروهی از زنان معترض روز پنجشنبه (چهارم فوریه) در جریان سفر آقای اردوغان به کیتو، پایتخت اکوادور، در محل سخنرانی او شعار سر داده‌اند و سپس توسط محافظان رئیس جمهوری ترکیه از سالن سخنرانی به بیرون رانده شده‌اند.

همزمان یک عضو پارلمان اکوادور که در سالن حضور داشته و تلاش کرده از این زنان در برابر حمله محافظان آقای اردوغان دفاع کند، مجروح شده است.

دییگو وینتی‌میلا، نماینده مجلس ملی اکوادور در شبکه اجتماعی توییتر عکس‌هایی منتشر کرده که از بینی خونین و کبودی روی بازوی او خبر می‌دهد.

رفتار محافظان آقای اردوغان با این سه زن به احضار سفیر ترکیه در اکوادور هم انجامیده است و کیتو خواستار توضیح در این باره شده است.

حوزه سرانو، وزیر کشور اکوادور این اقدام محافظان آقای اردوغان را قویا محکوم کرده و آن را مصداق خشونت ارزیابی کرده است.

بنا بر این گزارش، پلیس اکوادور دیروز (جمعه) رسما از آن دسته از محافظان آقای اردوغان که در برخورد با زنان معترض نقش داشته‌اند خواسته پاسپورت‌های خود را تحویل دهند، هر چند اکنون رئیس جمهور ترکیه و هیات همراهش خاک اکوادور را ترک کرده‌اند.

دولت ترکیه هنوز به این درخواست اکوادور واکنش نشان نداده است.

سفر آقای اردوغان به اکوادور به منظور گسترش روابط سیاسی و اقتصادی میان آنکارا و کیتو صورت گرفته بود.