به گزارش لاتین ما به نقل از «پرنسا لاتینا»، «دنیل اورتگا» رئیس جمهور نیکاراگوئه روز گذشته در مراسم سی‌و ششمین سالگرد تاسیس ارگان سپاه پزشکی ارتش نیکاراگوئه ضمن انتقاد از اقدامات آمریکا اعلام کرد که سیاست‌های مداخله‌جویانه واشنگتن علاوه بر کشورهای حوزه آمریکای لاتین بلکه در تمام جهان به وضوح دیده می‌شود؛ واشنگتن مدتهاست که […]

 

 

به گزارش لاتین ما به نقل از «پرنسا لاتینا»، «دنیل اورتگا» رئیس جمهور نیکاراگوئه روز گذشته در مراسم سی‌و ششمین سالگرد تاسیس ارگان سپاه پزشکی ارتش نیکاراگوئه ضمن انتقاد از اقدامات آمریکا اعلام کرد که سیاست‌های مداخله‌جویانه واشنگتن علاوه بر کشورهای حوزه آمریکای لاتین بلکه در تمام جهان به وضوح دیده می‌شود؛ واشنگتن مدتهاست که در راستای بی‌ثبات‌سازی اوضاع داخلی کشورهای جهان دسیسه‌چینی می‌کند.

 

وی در ادامه اذعان داشت: ما هرگز و تحت هیچ شرایطی مواضع مداخله‌جویانه آمریکا را نسبت به کشورهای آمریکای لاتین نمی‌پذیریم.

رئیس‌جمهور نیکاراگوئه در ادامه ضمن ابراز تاسف از شرایط کنونی برخی از کشورها در سراسر جهان، گفت: سیاست‌های خصمانه و مداخله‌جویانه آمریکا امروزه در برخی از کشورهای ضعیف‌تر جهان موجب بی‌ثباتی و هرج ومرج شده است.

«اورتگا» همچنین به کشورهای آمریکای لاتین از وجود اقدامات بی‌ثبات‌کننده در این منطقه هشدار داد و خاطرنشان کرد که آمریکا به دنبال ایجاد هرج‌ومرج در امور داخلی کشورهای این منطقه است.

روابط آمریکا و نیکاراگوئه از سال ۲۰۰۷ یعنی پس از بازگشت مجدد «ساندینیست‌های نیکاراگوئه» بر سر قدرت، پا به مرحله دیگری گذاشت و در حال حاضر روابط دو کشور متعادل است.

رئیس جمهور نیکاراگوئه از کشورهای آمریکای لاتین خواست تا با یکدیگر در برخی از زمینه‌ها همچون گسترش سلامت، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مسائل مرتبط با توسعه کشاورزی و گسترش تولیدات کشاورزی همکاری کنند.